Ультрапастеризоване молоко

Ультрапастеризация - це процес термічної обробки молока з метою продовжити термін придатності продукту, при цьому зберегти корисні властивості.

Можливість тривалого зберігання продукту забезпечується поєднанням особливої теплової обробки (ультрапастеризации) і бар'єрними властивостями пакувального матеріалу, що забезпечують захист від зовнішньої дії. Технологія виробництва ультрапастеризованного молока в асептичній картонній упаковці не передбачає використання будь-яких консервантів. Ультрапастеризация є найбільш щадним способом обробки, що дозволяє зберегти органолептичні характеристики, склад і поживні властивості молока.

При ультрапастеризации молоко на 2-3 секунди нагрівають до температури 137ºС і зразу охолоджують до 20ºС. Увесь процес відбувається в замкнутій системі, що оберігає продукт від небажаних зовнішніх дій. Розлив молока також здійснюється в асептичних (стерильних) умовах. Продукт подається до пакувальної машини по замкнутій стерилізованій системі, куди поставляється в рулоні стерильний пакувальний матеріал. Потім йому надають форми рукава, з рукава формуються упаковки. Увесь процес відбувається в замкнутому відсіку машини, що запобігає небажаному контакту пакувального матеріалу і продукту з довкіллям. Пакети запаюються нижче рівня рідини, що поступає, а це означає, що заповнюється увесь їх внутрішній об'єм і вміст повністю захищено від окислення.

Асептична упаковка - це шестишаровий комбінований матеріал, який складається з картону, поліетилену і алюмінієвої фольги. Кожен шар упаковки виконує свою функцію. Картон забезпечує упаковці жорсткість і зручну для зберігання і транспортування форму, шари поліетилену оберігають від вологи і забезпечують герметичність, шар алюмінієвої фольги захищає від світла і повітря. Таким чином, багатошаровий асептичний матеріал забезпечує тривале безпечне зберігання продукту, створюючи ефективний бар'єр проти бактерій і інших зовнішніх небажаних дій.

*У цьому технологічному процесі розглянуті ключові етапи виробництва ультрапастеризованного молока. Виробництво ультрапастеризованного молока на ПрАТ "Куп'янський МКК" відповідає державному стандарту України, технічним умовам і технологічним інструкціям затверджених на комбінаті.