Про нас

ПрАТ «Куп’янський МКК» – це молочна компанія, яка динамічно розвивається. У рамках загальної стратегії на підприємстві проводяться зміни, які стосуються абсолютно всіх підрозділів підприємства. У виробництві використовується виключно молоко з молочно-товарних ферм вищого ґатунку та екстра. Для обробки молока такої високої якості на підприємстві встановлено європейське обладнання та автоматизовані технологічні процеси.

scroll-img
Новації протягом 60-ти років
ПрАТ «Куп’янський молочноконсервний комбінат» - це унікальний технологічний комплекс, де на одному майданчику розміщені одразу три технологічні цехи: з виробництва молока та кисломолочної продукції, з виробництва молочних консервів та з виробництва сухих молочних продуктів.

ПрАТ «Куп’янський МКК» – це українська молочна компанія. Профілюючою продукцією є молочні консерви згущені з цукром. З огляду на вузьку спрямованість категорії молочних консервів, на комбінаті реалізовані й інші молочні напрямки. Цех з незбираного молока з відділеннями з виробництва ультрапастеризованого молока, масла солодковершкового та сиркової продукції випускають більше 45 найменувань: пастеризоване і ультрапастеризоване молоко, пряжене молоко, кефір, ряжанка, сметана, йогурти, сироватка, сир кисломолочний, сиркові маси, крем сирковий, масло солодковершкове . Як в Україні, так і за її межами мають великий попит сухі молочні продукти. Для реалізації проекту з виробництва сухого молока, на комбінаті був збудований цех сухих молочний продуктів, який має виробничу потужність переробки до 240 тн молочної сировини в добу.

На підприємстві випускають, як сухе знежирене молоко, так і сухе незбиране молоко. Фундаментальним завданням для підприємства було вирішити питання з якістю молока, яке надходить до комбінату. З 2012 року ПрАТ “Куп’янський МКК” припинило закупівлю молока у населення, яке не може гарантувати безпеку за мікробіологічними показниками та відповідності сортності молока як сировини. Щодня на комбінат поставляється молоко вищого сорту і екстра виключно з молочно-товарних ферм, які є партнерами компанії. Саме за фінансової та технічної підтримки ПрАТ «Куп’янський МКК» на території Харківської області, було відновлено кілька молочно-товарних господарств, які забезпечують стабільну щоденну поставку молока на комбінат.

Інвестиційна програма комбінату на даний час повністю сконцентрована на переоснащення цеху продукції з незбираного молока з відділеннями виробництв сирної продукції, масла солодковершкового та ультрапастеризованого молока. Реалізований ключовий розділ цієї програми – відділення ферментації, в яку втілені новітні підходи в частині автоматизації, програмування та комп’ютерного управління всіма процесами.

Це, в свою чергу, дозволило приступити до переоснащення відділення розливу всього асортименту молока та кисломолочної продукції з незбираного молока у різні формати упаковки, в тому числі і найбільш сучасної технології – ESL.

Паралельно йде напружена підготовка для переоснащення відділення з виробництва сиру кисломолочного та сиркової продукції. Головною метою реконструкції є автоматизація і програмування усіх систем нового відділення. Відтепер, персонал комбінату управляє процесом, а не бере у ньому участь.

На сьогодні в розробці знаходиться проект по розливу молочної продукції у ПЕТ-пляшку. Мета даних проектів – запропонувати ринку унікальні молочні продукти, як за своїм пакуванням, так і за рецептурою. Незмінним залишається головний принцип компанії – виробництво виключно натуральних молочних продуктів під ТМ «Заречье».

Виробнича потужність консервного цеху – 200 000 умовних банок на добу. Комбінат виготовляє найбільший в Україні асортимент згущеного молока. З інтенсивним розвитком ринку пакувальних матеріалів, зокрема полімерної упаковки, ПрАТ «Куп’янський молочноконсервний комбінат» у 2012 році один із перших в Україні виробників згущеного молока встановив лінію для розливу даного продукту в упаковку Doy-Pack. Лінія була спеціально спроектована саме для згущеного молока. У 2017 році встановлений автомат для розливу в упаковку bag-in-box. У 2021 році комбінат запускає комплексну лінію з розливу згущеного молока у ПЕТ-пляшку. Автоматизованим є процес формування групової упаковки і укладання ПЕТ-пляшки у ящики.

Для сегменту HoReCa, а також кондитерських цехів, на комбінаті здійснюється розлив згущеного молока у термостійкий поліамідний рукав типу Chub-pack. У товарному портфелі ПрАТ «Куп’янський МКК» є великий асортимент власних торгових марок партнерів компанії. Насамперед, до компанії звертаються клієнти, які бажають мати під Private label  – преміум-сегмент з гарантовано високою якістю продукції.

Масло солодковершкове ТМ «Заречье» – це гордість комбінату. На українському міжнародному дегустаційному конкурсі «Favorite Food & Drinks 2021» масло солодковершкове Екстра «Заречье» 82,5% жиру визнали абсолютним переможцем, як у категорії молочних продуктів, так і за загальним балом дегустаційної комісії серед усіх продуктів харчування, які брали участь у даному конкурсі. Масло солодковершкове «Заречье» відповідає найвищим вимогам, що пред’являються до даної категорії молочних продуктів. Для виробництва масла використовуються виключно  вершки, отримані з коров’ячого молока. Масло не містить рослинного жиру, барвників та ароматизаторів. Технологічний процес виробництва масла відбувається на обладнанні  німецького виробництва «Nagema» під постійним контролем технологів комбінату. Крім звичної упаковки – кашированної фольги, на комбінаті фасують масло у вигляді моноблоків по 5, 10, 15, 20, 25 кг в гофроящики з п/е вкладишами для каналів В2В та HoReCa. Крім того, комбінат випускає масло солодковершкове під власною торговою маркою (Private label) Замовників.

ПрАТ “Куп’янський молочноконсервний комбінат” виготовляє молоко сухе знежирене, молоко сухе незбиране, молоко сухе швидкорозчинне, які фасуються у паперові крафт-мішки з п/е вкладишем по 25 кілограм.

У 2008 році була закінчена реконструкція цеху сухих молочних продуктів з модернізацією самої сушильної башти, установкою автономної теплогенераторної станції і системи холодо-постачання голландської фірми “GEA Grasso”. Виробництво сухих молочних продуктів здійснюється на обладнанні фірми “Vzduсhotorg”. Вкладені в це інвестиції, допомогають досягти підвищення продуктивності, зниження енергоємності та виробництва сухих молочних продуктів виключно високої якості. Виробнича потужність цеху сухих молочних продуктів дозволяє переробляти до 240 тонн молока на добу. Замовниками сухого молока виробництва ПрАТ «Куп’янський МКК» є, як українські фабрики транснаціональних корпорацій, так і великі українські компанії, які використовують у своєму виробництві сухі молочні продукти.

Безперечно, довготривале співробітництво з великими корпораціями в якості головного постачальника сухих молочних продуктів зумовлено їх високими якісними характеристиками та гарантованими об’ємами поставок.

Компанія має програму сталого розвитку на найближчі 20 років. Вже зараз на підприємстві реалізуються проекти, які були заплановані на 2023-25 роки. Це зумовлено стрімким розвитком ринку молочних продуктів та потребами українського споживача в сучасних молочних продуктах.

Безумовно, базовим у реалізації нових проектів – є збереження корисних властивостей молока при його переробці. Технологами комбінату розроблені рецептури молочної гармонії – продукція повинна бути не тільки корисною, але й смачною. Покупець повинен отримувати безпечний для свого здоров’я продукт, а від його споживання отримувати користь та насолоду. Якість – наша традиція!